Venovanie 2% z dane

Tento rok máte možnosť venovať svoje 2% pre Rodinné centrum KRTKO, občianske združenie, ktoré bolo založené v roku 2006 s cieľom poskytovania kvalitnej celoročnej výchovno-vzdelávacej činnosti pre deti od 2 do 6 rokov so zameraním na správny životný štýl, pričom kladie dôraz na zážitkovú formu učenia a poznávania, záujmové, športové a jazykové krúžky, sprostredkovanie logopedických služieb, psychologického a  špeciálno-pedagogického poradenstva a diagnostiky, organizovanie kultúrnych a športových podujatí, výletov a táborov pre deti.

Našou snahou je udržať vysokú kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu s dôrazom na bezpečnosť detí, podporiť rozvoj zručností a vedomostí detí predškolského veku, zabezpečiť kvalitný a a profesionálny personál, materiálne vybavenie a širokú ponuky aktivít pre deti a rodiny.

ĎAKUJEME VÁM ZA PODPORU V MINULOM ROKU, peniaze vyzbierané z darovaných 2 % boli použité na:
 
- rekonštrukciu detskej kúpeľne v škôlke, čím sa zvýšila bezpečnosť detí (boli odstránené schodíky pred wc, ktoré tam boli kvôli odpadom, zväčšili sme vstup do detskej kúpeľne a komplet vymenili wc, umývadlá a kachličky),
- nakúpili sme pre deti edukačné pomôcky,
- školenie prvej pomoci,
- kúpili sme 4 nové postieľky, 
- prenajali sme telocvičňu na Vianočnú besiedku a Besiedku ku dňu matiek.

Z vyzbieraných 2 % Vašej dane v tomto roku plánujeme:
- nákup preliezky so šmýkľavkou,
- tienidlo/altánok pri pieskovisku,
- doplnenie edukačných pomôcok a vybavenia,
- zabezpečiť školenie a preškolenie prvej pomoci pre každého zamestnanca,
- zrekonštruovať priestory,
- rozšíriť ponuku výletov a letných aktivít pre deti.

ĎAKUJEME!

Vyhlásenie o poukázaní 2 % daní - zamestnanci

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov za rok 2017

Vytlačené tlačivo nájdete aj v škôlke na veľkej nástenke.

Dôležité termíny:
  • do 31. marca 2018 - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2018 - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)


Popis krokov pre venovanie 2 % dane:

ZAMESTNANEC (pričom zamestnávateľ podáva ich daňové priznanie):

  1. Do 15. februára 2018 požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane. Uveďte Vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje percentá, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov.
  3. Najneskôr do 30. apríla 2018 pošlite/doručte oba formuláre (Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane) daňovému úradu v mieste Vášho bydliska.


FYZICKÁ OSOBA, ktorá si daňové priznanie podáva sama:

  1. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje percentá, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov.
  2. Vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (väčšinou do 31.03.2018) na Váš daňový úrad podľa Vášho bydliska


PRÁVNICKÁ OSOBA:

  1. V daňovom priznaní pre právnické osoby – časť IV. sú uvedené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane
  2. Vyplnené daňové priznanie doručte do 31.3.2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Viac na: http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/

NÁZOV, SÍDLO, PRÁVNA FORMA, IČO/SID:
Rodinné centrum KRTKO, občianske združenie
Adresa: Dudova 2, 85102 Bratislava
IČO: 42127068
Právna forma: Občianske združenie
IBAN číslo účtu: SK8911000000002922881181 / kód banky: 1100 (Tatra banka, a.s.)

 

Filip v krajine zdravia

Tento detský vzdelávací projekt prináša zdravie všetkým deťom. Na Slovensko prichádza bábka Filip, ktorý za pomoci uja doktora i dobrých priateľov objavil Krajinu zdravia.

Cvičenie Zdravé nôžky

Celoročné fyzioterapeutické cvičenie „Zdravé nôžky“ podporuje správne držanie tela, je prevenciou a liečbou plochých nôh. Lepšia je prevencia ako liečba dôsledkov
miesto

Naša filozofia

"Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“     Arthur Schopenhauer
Zdravý životný štýl, vzdelanie, zážitky, zábava a individuálny prístup.
Do našej škôlky sa chodí s úsmevom, pretože Vaše deti sú aj naše.