Cvičenie Zdravé nôžky

Cvičenie „Zdravé nôžky“

Celoročné fyzioterapeutické cvičenie „Zdravé nôžky“ podporuje správne držanie tela, je prevenciou a liečbou plochých nôh. Lepšia je prevencia ako liečba dôsledkov, preto sa deti v škôlke KRTKO tešia už od roku 2012 každý týždeň na toto motivačné cvičenie, ktoré vedieme v spolupráci s fyzioterapeutkami so Sanitas pedes. Všetky naše pani učiteľky absolvovali školenie a získali certifikát, takže cvičenie zaraďujeme aj do rannej rozcvičky. Deti sa počas cvičenia zabavia a vyšantia pričom si zlepšujú svoje zdravie. 


Svaly musia neustále pracovať

Cieľom cvičenia „Zdravé nôžky“ je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky detí a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby nôh. „Väčšinou deti už v treťom roku majú klenbu vyrysovanú, čiže je vidieť, či je noha plochá alebo nie a už vtedy je potrebné s deťmi pracovať a dbať na to, aby svoje nohy neustále posilňovali. Deti by mali byť sledované u ortopéda, ktorý v prípade potreby predpíše ortopedické vložky. To je však len mechanická podpora pre nohu a tú je potrebné doplniť tými cvičeniami, aby svaly neustále pracovali, prekrvovali sa a stimulovali. Preto je dôležité kombinovať túto liečbu s cvičením,“ zdôrazňuje fyzioterapeutka Mgr. Bibiana Macháčková zo Sanitas Petes.


Cvičenie s rehabilitačnými pomôckami

Deti cvičia s rôznymi rehabilitačnými akupresúrnymi či balančnými pomôckami na nerovnom teréne, takže do cvičenia zapájajú aj chrbtové svalstvo. Na cvičení sa deti dokážu naučiť hravé cviky, avšak veľmi účinné a potrebné pre každodenné cvičenie
 

Naša filozofia

"Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“     Arthur Schopenhauer
Zdravý životný štýl, vzdelanie, zážitky, zábava a individuálny prístup.
Do našej škôlky sa chodí s úsmevom, pretože Vaše deti sú aj naše.